Óbudai Egyetem Ösztöndíj

Az Óbudai Egyetem három különböző kategóriában oszt ösztöndíjat: sport, kulturális és közéleti, valamint szakmai és tudományos. A sport kategóriánál azt veszi figyelembe az elbíráló bizottság, hogy van-e valamilyen kiemelkedő (, akár) nemzetközi siker, illetve az intézményt képviseli-e a sportoló. Közéleti és kulturális kategóriánál természetesen kizáró tényező, ha valaki a hallgatói önkormányzatban dolgozik. Ehhez kb. 3-as átlag kell és valamilyen a kategóriának megfelelő plusz tevékenység. Ez lehet alapítványi munka, közmunka, egyesületi munka vagy az egyetemen valamilyen önszerveződés (pl. hallgatói körök, szakkollégium, stb.). Szakmai és tudományos kategóriában jó tanulmányi eredmény szükséges, és valamilyen szakmai munka. Ez lehet TDK, OTDK saját kutatás, az egyetemen zajló tudományos projektekben való részvétel, szakmai versenyek (pl. Shell eco-marathon, Elektromobil, Pneumobil, Robotépítő verseny, PLC verseny, stb.) Az Óbudai Egyetem ösztöndíj mértéke 18 000 Ft és 5 hónapra ítélik meg.

Ha végig gondoljátok, akkor bizony érdemes jól tanulni, részt venni kutatásokban, projektekben, vagy akár képviselni máshol intézményünket, hiszen úgy a fentebb olvasható ösztöndíjakra esélyesek lehettek. Érdemes összeszámolni, de annyit súgok, hogy könnyű elérni havi 120 000Ft körüli ösztöndíjjuttatást. Az ösztöndíj természetesen adómentes, tehát mind egy Forintig a Ti zsebetekbe kerül! Hajrá, tanuljatok, mert megéri!